Sprevádzajúci telefón

SPREVÁDZAJÚCI TELEFÓN MÔŽE DAŤ BEZPEČNOSŤ NAŠIM VNUKOM/VNUČKÁM ALEBO NÁM

Nielen s vnúčatami sa môže stať, že idú domov v tme: môže sa to stať tak, že vyrazíme zo vzdialenejšieho miesta, obchodu alebo lekárskej ordinácie. Kvôli zdĺhavému stretnutiu priateľov, lekárskej návšteve alebo možno divadle si neskoro uvedomíme, že musíme ísť v tme domov, prípadne prechádzať cez nie príliš bezpečné časti.

Určite už každý z nás bol v situácií, keď sám musel prejsť úsekom, ktorý počas dňa nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo, ale v tme mu však srdce bilo v hrdle. Bolo by dobré, keby sme sa necítili sami, ale už bolo neskoro niekomu zavolať, nechceli sme niekoho zobudiť tak neskoro?

Preto spúšťame novú službu, možno prvú v obývaných maďaroch, ktorá sa pripravuje na pomoc v takýchto tažkých situáciách. Nie len z oslavy,párty sa môžeme v noci vrátiť domov (hoci myslíme aj na vnúčatá!), ale dokonca aj z práce a nemusíme nutne žiť na okraji lesa, aby sme sa cítili neisto a vystrašene.

Sprevádzajúci telefón je už fungujúca vec a snaží sa poskytnúť upokojujúcu podporu tým, ktorí sa vracajú domov, pomocou dobrovoľníkov alebo štátnej pomoci. Doma môžeme asi povedať že sme prví, a preto ju začne prevádzkovať Občianska stráž Slovenskej republiky a my sa pokúsime službu prevádzkovať nevídaným spôsobom.

• vo sviatky večer od 22 do 4 ráno,
• v pracovných dňoch od 21:00 do 2:00.

Sprevádzajúci telefón nikoho nezachráni pred možným útokom, je však veľmi dôležité, aby nás skutočný ľudský hlas sprevádzal až k bezpečnému domovu. Počas telefónneho hovoru sprevádzajúci telefón neustále sleduje, kde sa práve nachádzáte na mape, a ak je potrebné a máte pocit pomoci, zavoláte pomoc a poskytneme Vám presnú polohu.

Pre každého rodiča, starého rodiča je určite upokojujúce, že keď mi tam nevieme byť, niekto – hoci len virtuálne – ale drží dieťa za ruku a odprevadí ho domov.

Ak sa vám naša služba páči, zdieľajte ju s čo najväčším počtom priateľov!